Wczytuję dane...

Leżanka czy ponton

Leżanka dla psa

Leżanka czy ponton - jakie posłanie ma więcej zalet?

Tak jak i człowiek, każdy Pies potrzebuje własnego miejsca do odpoczynku oraz spania. Podczas gdy ludzie mają łóżka, kanapy, a nawet fotele, Pupil także może mieć swoją własną leżankę, z której będzie korzystać w dowolnym momencie w ciągu dnia i nocy. Jako że Psy lubią po zabawie pobiec na swoje legowisko lub tuż po otrzymaniu smakołyku delektować się nim w spokoju na własnym posłaniu istotne jest, aby było one odpowiednie dla czworonoga. Wśród bogatej oferty sklepów zoologicznych można znaleźć wiele różnych posłań, które różnią się rozmiarem, kształtem oraz ogólnym wyglądem. Obecnie często wybierane legowisko dla Psa to materac lub poducha, na których Pies może w spokoju wyspać się, a właściciel nie będzie martwić się o jego zdrowie. Jednak stojąc przed wyborem pomiędzy leżanką a poduszką, na którą opcję lepiej się zdecydować?

Legowisko dla psa materac – czy warto?

Obydwa posłania przystosowane są mniej więcej do tych samych warunków. Zarówno materace, jak i poduchy są wielofunkcyjne, więc mogą służyć jako legowisko domowe i ogrodowe. Każde z nich posiada szereg zalet, dopasowanych do czworonożnych użytkowników o nieco odmiennych preferencjach. Legowisko dla Psa materac jest posłaniem twardszym i trwalszym. Oznacza to, że nie tylko jest bardzo odporne na zniszczenia związane z długotrwałym użytkowaniem, ale również wpływa pozytywnie na zdrowie Psa. Poduchy i pontony z kolei są komfortowe i przytulne, a dzięki swojej miękkiej powierzchni idealnie nadają się do snu. Pozostają przy tym bardzo łatwe w przenoszeniu i często, tak jak i materace, wykazują się odpornością na brud oraz wilgoć, co dodatkowo wpływa na tak duże zainteresowanie nimi. Oba posłania dostępne są w wielu wzorach i kolorach, dlatego są równie często kupowane.

Wygodne legowisko dla psa – materac

Biorąc pod uwagę wspominane cechy, zalety oraz wady materacy i poduch wybór jednego z rozwiązań nie jest tak trudny. Przed zakupem legowiska warto jednak wziąć pod uwagę kilka kwestii, a także zaobserwować zachowanie Psa. Jeśli Pupil spędza większość czasu, leżąc na płaskiej powierzchni i to tam śpi w dzień oraz w nocy, najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie zakup materaca, który zapewni mu najbardziej komfortowe warunki. W przypadku jednak gdy Zwierzak preferuje leżenie na kanapie wśród poduszek i koców właściciela, stosowany jako legowisko dla Psa materac się nie sprawdzi, a lepszym wyborem będzie sprawienie mu jego własnej, wygodnej poduchy, gdzie będzie miał swoje przytulne miejsce do relaksu. Warto również wziąć pod uwagę możliwe podróże. Jeśli właściciele często wyjeżdżają na wakacje ze zwierzęciem, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup takiej, która jest łatwa i lekka w przewożeniu, czego nie można powiedzieć o grubym materacu.