Wczytuję dane...

Jaka leżanka będzie idealna dla małego psa?

Leżanka dla psa

Jaką leżankę kupić małemu psu?

Odpowiednie miejsce do spania dla psa ma ogromne znaczenie niezależnie od rozmiarów czworonoga. Legowisko zwierzaka powinno być miejscem wygodnym, a także komfortowym i bezpiecznym dla zdrowia psa. O tyle o ile wybór legowiska dla dużego psa nie sprawia dużego problemu, większym dylematem jest zakup leżanki dla małego pieska. Czym w tym przypadku warto jest się kierować?

Do warunków, które powinno spełniać odpowiednie legowisko dla małego psa należy jego wymiar. Wybierając rozmiar posłania należy zatem mieć na uwadze wiek psa oraz jego rasę. Jeśli nasz zwierzak to mały szczeniak oczywistym jest, że z biegiem czasu urośnie on, przez co konieczne będzie zakupienie większego legowiska. Czynnikiem o dużym wpływie na wybór posłania jest również rasa zwierzaka. Nie wszystkie psy rosną znacząco w ciągu swojego życia, dlatego wiedza na ten temat może być bardzo pomocna. Dzięki niej wybór legowiska będzie sprawniejszy i prostszy.

Posiadając wiedzę na temat tego jak wybierać posłanie dla małego psa można zacząć rozglądanie się za jednym z legowisk. Obecnie na rynku oferta leżanek jest naprawdę spora, co dla niektórych może być dużą zaletą, a dla innych dodatkowym problemem. Każde z legowisk posiada swoje zalety i wady, dlatego istotne jest aby dobrze zastanowić się nad wyborem jednego z nich. Najbardziej popularnym posłaniem dla małych psów jest mała „budka”. Tego typu legowisko posiada poduszkę i zadaszenie, dzięki czemu z daleka wygląda jak mini domek dla zwierzaka. Budka może być wykonana z różnych tworzyw – materiału, wikliny, drewna i wielu innych. Jako, że leżąc w takim legowisku pies jest zakryty z każdej strony może on poczuć się bardzo bezpiecznie oraz przytulnie. Dodatkową zaletą budek jest to, że wyglądają one bardzo modnie i stylowo, przez co pasują do wnętrz urządzonych w różnych stylach. Nie są one jednak tanim wyborem i często oznaczają duży wydatek. Właśnie dlatego więcej osób decyduje się nad standardowe posłanie w formie poduszki dla zwierzaka. Tego typu owalny lub prostokątny materac to tanie legowisko, które zapewnia czworonogowi duży komfort i swobodę. Posłanie ma wiele zalet, do których należy między innymi duża oferta kolorów i wzorów, a także łatwe czyszczenie. Nie jest ono jednak tak samo eleganckie jak budka, a ponadto ulega szybkiemu brudzeniu się i niszczeniu. Jeśli te dwa czynniki najważniejsze są dla danej osoby, lepiej będzie wybrać sofę, która prezentuje się modnie oraz nie jest podatna na łatwe zniszczenia. Leżanka dla psa tego typu sprawdzi się świetnie w przypadku małych ras.