Wczytuję dane...

Dlaczego warto kupić psu legowisko?

Legowisko w kształcie pontonu

Czy warto kupić psu legowisko w postaci pontonu?

Kupując psa lub przygarniając czworonoga ze schroniska decydujemy się na włączenie go do rodziny. Od tego momentu traktujemy go jak równego sobie pupila, który będzie towarzyszył nam podczas zabieganych poranków, długich wieczorów oraz leniwych weekendów. W związku z tym istotne jest zapewnienie mu komfortowych warunków do życia. Oznacza to zakup misek, zabawek, akcesoriów, a także posłania. Największe znaczenie podczas zakupów dla psa jest właśnie legowisko, w którym będzie spędzać on noc oraz dużą część dnia. Obecnie wśród posłań dla zwierzaka największą popularnością cieszą się pontony. Czym się one charakteryzują i czy na pewno są najlepszym rozwiązaniem?

Jako, że na rynku istnieje wiele różnych posłań, które mogą służyć jako łóżko i miejsce do relaksu dla psa ważny jest wybór najbardziej odpowiedniego, dopasowanego zarówno do rozmiaru jak i wieku psa, legowiska. Aktualnie ogromnym zainteresowaniem cieszy się ponton legowisko, które posiada wiele zalet i daje dużo korzyści, jednak ma też kilka wad. Posłanie w postaci pontonu istnieje na rynku już od wielu lat. Charakteryzuje się ono swoim ergonomicznym kształtem, dzięki któremu możliwe jest zapewnienie psu komfortu spania oraz wylegiwania się przez całą noc, a także w ciągu dnia. Wszystko to dzięki jego odpowiedniej budowie.

Ponton zbudowany jest z kilku powłok, dzięki którym zapewnia psu odpowiednie warunki do spania. Górna powłoka zewnętrzna wykonana jest z wysokogatunkowego materiału, który jest odporny zarówno na wilgoć, jak i różnego rodzaju uszkodzenia. Z kolei zewnętrzna powłoka dolna jest również wodoodporna, a ponadto antypoślizgowa. Dzięki temu ponton trzyma się mocno powierzchni na której leży i nie ślizga się z każdym ruchem psa. Nie wszystkie pontony są jednak wykonane w ten sam sposób, dlatego warto jest przy zakupie jednego z nich zwrócić uwagę na jego przystosowanie do warunków zewnętrznych. Ponadto, pontony dostępne są w różnych rozmiarach, od XS do XL, co oznacza że posiadają piankę o większej lub mniejszej grubości. Oznacza to nie tylko, że można je dopasować do rozmiaru psa i jego wielkości, ale również wybrać rozwiązanie najbardziej komfortowe i wygodne dla swojego pupila. Połączenie pianek i kulki silikonowej w kołnierzu dodaje atrakcyjności legowisku i użyciu go w przypadku psów o różnych rozmiarach. Dodatkowym plusem takiego wykonania jest to, że legowisko łatwo jest rozebrać i to w całości, co zapewnia łatwe czyszczenie i pranie zewnętrznego pokrowca. Cały charakter budowy pontonu sprawia, że jest on jednym z najkorzystniejszych wyborów na rynku jeśli chodzi o legowiska dla psów małych i dużych.