Wczytuję dane...

Jakie legowisko wybrać dla dużego psa?

Mata dla psa

Wybór legowiska dla dużego psa

Zapewnienie komfortowych warunków spania dla zwierzaka jest niemal tak samo ważne jak dla człowieka. Psy, koty i inne domowe zwierzątka zasługują na odpowiednie warunki, w których będą czuć się swobodnie, dlatego niezwykle ważny jest wybór legowiska dla nich. Podczas gdy zakup posłania dla kota jest łatwy i sprawny, wybór legowiska dla psa może sprawiać większy problem. Czym zatem kierować się przy jego zakupie?

Każdy pies powinien mieć własne legowisko, które będzie odpowiednie do jego rozmiaru. W związku z tym na rynku można znaleźć wiele różnych rodzajów ciekawych posłań, w sam raz dla dużych i małych psów, które wymagają innych warunków do spania. Dostępne w sklepach posłania można podzielić na kilka odmiennych typów, wyróżnianych ze względu na ich kształt. Są to sofy i kanapy, materace, pontony, a także poduchy. Każde z nich posiada swoje zalety i wady, jednak nie każde z posłań nadaje się dla dużego psa. Sam kształt nie ma tak ogromnego znaczenia – to czy legowisko jest kwadratowe czy okrągłe nie wpływa w dużym stopniu na komfort i wygodę spania. Najważniejsze w wyborze legowiska jest jednak to, aby pomieściło ono psa i zapewniało mu dobre warunki do odpoczynku. Jakie zatem legowisko nada się najlepiej dla psa o większych rozmiarach?

Obecnie jednym z najczęściej wybieranych legowisk dla dużego psa jest posłanie owalne w postaci pontonu lub poduchy. Jako, że cieszą się one największą popularnością dostępne są w różnych kolorach, wzorach, a także rozmiarach. Wykonane z grubego materiału zapewniają psu wygodną powierzchnię do spania oraz mają istotne znaczenie dla zdrowia fizycznego zwierzaka. Poducha lub ponton mają jednak jedną istotną wadę – nie są wodoodporne. Oznacza to, że nie powinny znajdować się blisko miejsc, w których mogą być narażona na wilgoć. Są to między innymi ogród czy też taras.

Równie popularnym legowiskiem dla dużego psa jest kanapa tudzież sofa. Jest ona bez wątpienia najbardziej eleganckim posłaniem dostępnym na rynku, dzięki czemu można ją w łatwy sposób dostosować do stylu wnętrza w jakim ma się znajdować. Sofa jednak nie jest tylko i wyłącznie modnym elementem wystroju, a również wygodnym i wodoodpornym posłaniem dla pupila. Daje dużą swobodę psu i możliwość komfortowego spania. Jedyną wadą kanapy dla psa jest to, że może ona nie pomieścić psa o bardzo dużym rozmiarze. Jako, że boki sofy są uniesione powierzchnia do spania się zmniejsza. Nie dla każdego psa będzie to wygodna opcja.

Biorąc pod uwagę dostępne opcje przy wyborze posłania dla psa warto jest kierować się odpowiednim rozmiarem oraz miękkością legowiska i jego wykonaniem. Pies powinien czuć się swobodnie śpiąc na swoim posłaniu, tak jak człowiek w łóżku. Ważne jest zatem, aby zapewnić zwierzakowi mocne i stabilne legowisko.