Wczytuję dane...

Jak dobrać rozmiar legowiska dla psa?

Legowisko dla psa

Wybór odpowiedniego rozmiaru legowiska może okazać się nie lada wyzwaniem, w szczególności dla właścicieli, którzy dopiero co przygarnęli swojego pierwszego Psa w życiu. Nawet zaznajomiony już z Psimi potrzebami właściciel może mieć z tym problem, nie mówiąc już o osobach, które Psa jeszcze nigdy nie miały. W jaki więc sposób dobrać odpowiedni rozmiar leżanki dla Psa, by ten chciał z niej korzystać zarówno w dzień, jak i w nocy?

Rozmiar legowiska dla Psów

Większość ludzi nie wie do końca, jak wybierać legowiska dla Psów. Zwykle kierują się mentalnością „im większe, tym lepsze”. Jest to swoisty błąd. Każde legowisko powinno być dobrane do wymiarów Psa, gdyż zarówno zbyt mała, jak i zbyt duża leżanka może być dla niego kłopotem. Powód, dla którego nie należy kupować zbyt małego posłania, jest dość jasny. W końcu Pupilowi nie będzie w nim wygodnie, a już zwłaszcza gdy jest to Pies wciąż rosnący. Dla wielu właścicieli jest jednak zagadką, dlaczego nie należy wybierać pozornie wygodniejszych, większych posłań. Jest to kwestia przede wszystkim niezwykle ważnego dla czworonogów poczucia bezpieczeństwa. Zbyt duża leżanka dla Psa go nie zapewnia, przez co Pupil niechętnie z takiego posłania korzysta. O jakiej więc wielkości leżanki powinno brać się pod uwagę w trakcie wyboru?

Jak dobrać wielkość posłania dla Psa?

W celu odpowiedniego dobrania legowiska powinno się dokładnie zmierzyć czworonoga. Najlepiej zrobić go wtedy, gdy stoi. Pomiar będzie wtedy znacznie precyzyjniejszy, niż kiedy Pies leży na ziemi. Uzyskany wynik to minimalna wielkość posłania, jakie można wybrać. Można, a nawet należy doliczyć jeszcze do tej wartości kilka dodatkowych centymetrów. Ile dokładnie? Zależy to oczywiście od wielkości Psa. Trzeba zapewnić mu na tyle przestrzeni, by swobodnie mógł się on wyciągnąć na całej długości i przekręcić wedle uznania. Nie należy jednak wybierać zbyt dużego legowiska, by nie naruszyć poczucia bezpieczeństwa Psa, który woli spać zwinięty w kłębek.

Jak widać, dobór posłania nie jest kwestią jedynie wzoru i koloru. Psy, podobnie jak ludzie, mają swoje potrzeby i preferencje, które dobry właściciel powinien mieć na uwadze. Nie należy więc wybierać pierwszego posłania dla Psa, jaki sklep ma do zaoferowania. Może się okazać, iż nie będzie ono zapewniało Psiakowi odpowiedniej wygody, bądź zaburzy jego poczucie bezpieczeństwa. Warto jest poświęcić kilka minut, by zapewnić swojemu Pupilowi dobry, codzienny wypoczynek.