Wczytuję dane...

Czy warto wybrać legowisko w formie materaca?

Legowisko dla psa

W jednym z poprzednich wpisów opowiadaliśmy o zaletach, jakie ma legowisko dla psa w formie pontonu. Mówiliśmy o tym, że jest on jednym z najkorzystniejszych na rynku wyborów zarówno dla Psów dużych, jak i tych małych. Opowiadaliśmy także o dodatkowych zaletach, jakie mają pontony legowiska dla Psów, takich jak między innymi łatwość w czyszczeniu oraz praniu. Jeżeli pontony dla psa są tak dobre, to czy warto w ogóle zastanawiać się nad materacem dla Psa? W tym tekście postaramy się odpowiedzieć na to właśnie pytanie.

Materac — komfortowe posłanie dla Psa

Materac jest ciekawym wyborem, jeżeli chodzi o legowiska. Mimo iż na rynku można znaleźć mnóstwo innych opcji — takich jak na przykład poduchy, pontony czy kanapy — materace wciąż są wybierane przez znaczną ilość właścicieli Psów. Głównym powodem jest to, że mało które posłanie ma podobne cechy co legowisko dla Psa w formie materaca. Jest on dużo twardszy od typowych legowisk typu ponton czy poducha, co w niektórych przypadkach jest dużą zaletą. W końcu tak jak ludzie, Psy mają swoje własne preferencje. Ich zaletą jest również wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, jak również na wilgoć.

Materac dla Psa — jak jest on zbudowany?

Materac dla Psa wykonany jest zwykle z pianki tapicerskiej o grubości 3cm, 5cm lub 10cm. Grubość warto jest dobrać, biorąc pod uwagę wielkość oraz wiek czworonoga, by zadbać o jego pełny komfort. Od dołu materac pokryty jest materiałem zabezpieczającym przed ślizganiem się i przemoczeniem, co pozwala go skutecznie wykorzystywać nie tylko na panelach czy kafelkach, ale również w ogrodzie. Na górze natomiast pokryty jest materiałem odpornym na uszkodzenia, dzięki czemu znacznie dłużej zachowuje on swój fabryczny wygląd. Jako że każdy Pies jest inny, materace dostępne są w rozmiarach od XS do XL. Można więc bez trudu dobrać jego wielkość do konkretnego zwierzaka, gdyż zarówno zbyt mały, jak i zbyt duży materac ma swoje wady.

Dobrze zrobiony materac będzie miał jeszcze inne zalety, takie jak na przykład możliwość pełnego rozłożenia. Pozwoli to dokładnie wyczyścić posłanie oraz wyprać zewnętrzny pokrowiec, co z całą pewnością pozytywnie wpłynie na komfort Psa. Jaka jest więc odpowiedź na pytanie: „czy warto kupić materac dla Psa"? Brzmi ona „tak, oczywiście". Unikalny zestaw zalet sprawia, że materac także jest niesamowitym wyborem dla każdego czworonoga — nieważne, jakiej jest on wielkości.