Wczytuję dane...

Wybór odpowiedniego posłania dla Psa

Materac dla psa

Pies to zwierzę, które potrafi przespać ponad połowę doby. Nie wszystko jest stanem pełnego snu. Na ten czas składają się także drzemki w ciągu dnia. Jako niezwykle towarzyskie stworzenie, Pies lubi spędzać ten czas tam, gdzie my. Lubi także „mieć nas na oku” i nawet w trakcie drzemki czujnie reaguje na każdy ruch czy dźwięk. Między innymi może sobie upatrzyć wygodne miejsce na kanapie wśród poduszek lub na łóżku. Oczywiście, jeżeli odpowiednio wcześnie sprawi mu się wygodne posłanie, prawdopodobnie zrezygnuje z tego nawyku i przeniesie się do swojego własnego kąta. Jak jednak należy wybrać legowisko dla Psa?

Kąt przygotowany dla Pupila

Tak naprawdę nie ma większych ograniczeń, jeżeli chodzi o posłania dla Psa. Dla Psa ważne jest przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Jeśli będzie się czuł bezpiecznie, położy się zarówno na twardym, jak i na miękkim legowisku. Trzeba też w trakcie wyboru wziąć pod uwagę wielkość Pupila. Zarówno legowiska dla dużych, jak i dla małych psów powinny być odpowiednio dobrane, gdyż zbyt duże posłanie mogłoby sprawić, że będzie niechętnie z niego korzystał. Co do wzornictwa, właściciela ogranicza jedynie wyobraźnia oraz zasobność portfela. Jest jednak kilka rodzajów legowisk i leżanek dla Psa, więc jak wybrać ten odpowiedni?

Materac dla Psa

Przede wszystkim materac wyróżnia się brakiem jakiegokolwiek oparcia. Pies może więc swobodnie rozłożyć się bez żadnych ograniczeń. Jeżeli są wykonane z dobrego materiału - takiego jak na przykład pianka tapicerska - są też miękkie, ciepłe i wygodne. Mogą mieć również takie udogodnienia jak w pełni zdejmowany pokrowiec ułatwiający pranie oraz antypoślizgową, zewnętrzną powłokę. Zwykle są prostokątne, występują jednak również w owalnym kształcie.

Ponton - legowisko

Idealne posłanie dla dużych Psów. Jest to gruba mata z pogrubionymi brzegami, która pozwala Pupilowi na wyciągnięcie się i ułożenie w ulubionej pozycji. Legowisko ponton dla psa najlepszej jakości wykonane jest z pianki tapicerskiej i kulki silikonowej, co zapewnia wygodę oraz ciepło leżącego Psa. Podobnie jak materace, mogą mieć takie udogodnienia jak ściągany pokrowiec zapinany na ekspres.

Jak widać, wybór legowiska ogranicza się jedynie do „pasuje do danego pomieszczenia” lub „tutaj się zmieści”. Posłanie powinno dobrać się w taki sposób, by Pies mógł w spokoju oraz wygodzie się na nim wyciągnąć i komfortowo wyspać. Tylko wtedy będzie on do takiego miejsca chętnie wracał.